képforrás:http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/ tamop412b2/2013-0002 _elektronikus_tanulas/tananyag/ JEGYZET-11-2.3._Kozos_dokumentumszerkesz.scorml |
1. A Google Drive (Google Dokumentumok) használatához rendelkeznünk kell egy Gmail azonosítóval. A Gmail egy levelezőrendszer, mely egyben csevegésre is lehetőséget biztosít, de tartalmaz címtárat és kezeli a naptárunkat is. felülete angol nyelvű, de a használata rendkívül egyszerű és nagyon hasonló a kezelése ahhoz, amit már megszokhattunk pl. a MS Office szoftvereiben. A lap tetején találjuk a menüsort, a baloldalon pedig egy panelt, amely a munka szervezését segíti. A tartalom a legnagyobb, jobb oldalon levő ablakban jelenik meg. A Google szövegszerkesztő kezelése nagyon hasonlít más szövegszerkesztő szoftverekéhez (pl. Word). |
képforrás: http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/ tamop412b2/2013-0002_elektronikus_tanulas/ tananyag/ JEGYZET-12-2.4._Prezentacio_megosztas_es.scorml |
2. A Google Drive prezentációkészítőjével gyorsan és kényelmesen állíthatók össze bemutatók. Oldalt láthatjuk a bemutató lapjait, felül pedig az összes funkció azonnal elérhető, nem kell menürendszerekben böngészni. Könnyen beszúrhatók az illusztrációk, például YouTube-os videók is. A látványelemek száma nem nagy, de ez egyben garancia arra, hogy a nézők figyelmét nem tereli el egy-egy effektus a tartalomról. A bemutató készítését együtt végezheti egy egész diákcsoport oly módon, hogy fizikailag nem egy helyszínen dolgoznak. Igy egyrészről a csoportmunkában fontos szerepet kap, hiszen ha nem tudnak a diákok élőben találkozni és a közös munkát átbeszélni, a Google Drive felületére feltölthetik saját anyagrészüket, ezeket később közösen szerkeszthetik és természetesen kommunikálni is tudnak ezen felületen.
Prezi - prezentáció készítő online program
A Prezivel egy olyan prezentáció készítő honlap, amely okostelefonra is letölthető. Egyáltalán nem tartom bonyolultabbnak egy Prezi elkészítését rajta, mert olyan, mint egy PowerPointé, főleg, ha a már kész, választható sablonok egyikét használjuk fel. A kész sablonokon belül is minden teljesen testreszabható: a téma színei, betűtípusok avagy a keretek színei. Zoom-olni lehet a felületen, felülről nézni egy-egy folyamatot, így lehetővég válik a rész-egész kapcsolatának átlátása, és bemutatása. Ha pedig mégis elakadnánk a Prezi oldalán mindenhez találunk segítséget lépésről lépésre vagy akár videóval is. Már lehet PowerPoint-diákat importálni a Prezibe, ez a funkció nagyon hasznos lehet, hogyha egy már meglévő PowerPointunkat szeretnénk átalakítani, anélkül, hogy teljesen újra kellene kezdenünk.
képforrás:https://www.quora.com/How-can-I-concentrate-on-studies-and-study-better-as-exams-are-aproaching-too-soon |
Összességében úgy gondolom, hogy a Prezi egy nagyon jó lehetőség lehet, hogyha valami, a megszokottól eltérőt, érdekesebbet szeretnénk használni. Azonban nem minden esetben, hiszen a Prezi dinamikus útvonala, ami olyan érdekessé teszi, sok esetben az ellenkezőjét érheti el és elvonhatja a figyelmet magáról a bemutatott anyagról.
Moviemaker - videószerkesztő program
A videóban találhatjátok a részletes bemutatását a programnak:
videoforrás: https://www.youtube.com/watch?v=CvlZ52t3hP0
Tagxedo - online szófelhő készítő
Több ingyenes online szófelhő generátor is elérhető a webről, amelyekkel percek alatt változatos szófelhőket készíthetünk. Hasonló elven működnek: bedobálod a szavakat egy szövegmezőbe, vagy megadod a weblapod linkjét és már kész is a szövegfelhő. A lényege, hogy egy adott témához kapcsolódóan vannak összegyűjtve benne a szavak, kifejezések. Amellett, hogy ez nagyon látványos tud lenni, hasznos eszköz is például egy nyelvi szócsoport megtanulásához, de akár feladványokat is készíthetünk irodalomórára úgy, hogy egy vers szavait illesztjük szófelhőbe. Hibája, hogy csak Silverlight programmal működik, amelyet a Chrome már nem támogat. Ráadásul csak laptopról vagy PC-ről.
videoforrás: https://www.youtube.com/watch?v=CyWtEuNJhEA
Tanárblog - fórummá vált az IKT-használata
Szöveges interjú Prievara Tiborral, amelyből gyakorlatilag minden kiderül, amit a blogról tudni kell, ha rákattintasz az interjú szóra, akkor meg is nyitja nektek. "A népszerű Tanárblog szerzője, szerkesztője, egyik alapítója, az oldal havonta több mint 40 000 olvasóhoz, főképp tanárokhoz jut el. Nevéhez számos kiadvány, cikk, előadás fűződik az IKT-eszközök módszertanával, hatékony tanórai és tanórán kívüli alkalmazásával kapcsolatban."
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése