2017. május 5., péntek

Csoportosítás

Többféle csoportosítása is elképzelhető a korábban említett programoknak:
Az egyik megoldás az, hogy tantárgyak szerint csoportosíthatjuk őket például a Sky Map tipikusan földrajzos vagy a Budapest Zoo a Madárhatározóval együtt pedig a biológiához kapcsolódik. Nyelvhez tökéletes a Kahoot. Irodalomhoz, énekhez szuper a Sulinet.

Elképzelhető, hogy internetes és internet nélküli alkalmazásokat különböztetünk meg például internetes a Kahoot, Sky Map és internet nélküli a Madárhatározó vagy akár a QR code generator.

Telefonos alkalmazások elkülöníthetőek szintén, ilyen a fentebb említett Madárhatározó, amely egy telefonos alkalmazás.

Vagy akár korosztályok szerint, esetleg, hogy kik tudják használni, mert például angol egy honlap pl.: LRE, így csak olyan személyeknek jó, akik már tudnak tudatosan forrásokat keresni és értenek angolul.

Köszönöm az eddigi figyelmet. A blogon ez az utolsó bejegyzés, ugyanis a blog bezár. Remélem jól szórakoztatok és segített a sok applikáció és platform használatában. :)

Utolsó óra tömkelege

Kötelező olvasmányok - adatbázis

Telefonos applikáció, sok kötelező olvasmány megtalálható, akár hangoskönyv formájában is. A másik az Országos Széchenyi Könyvtár honlapja, ahol rengeteg mű megtalálható lejárt szerződési joggal, lehet keresni több kritérium alapján, tankönyvek is felfedezhetőek. Van egy sikerlista is az oldalon, amely segíti a választást.





Budapest Zoo - Budapesti állatkert figyelő


Interaktív felület a budapesti állatkertről, minden információ megtalálható: milyen állat született, mit csinálnak, hogy néznek ki stb... Kirándulásnak tökéletes vagy egy betekintésre esetleg biológia órán. Az állatok leírása laikusoknak és szakmán belülieknek is megfelel. Elvileg webkamerán is lehet az állatokat figyelni, de a vlóságban sajnos ez a funkció nem mindig üzemel.


.



TeamUp - Csoport készítése pár kattintással


A TeamUp egy egyszerű alkalmazás, mely nem ad teljes megoldást a felmerülő helyzetekre, de segít kezelni a csoportmunkát.

Az oldalon be kell írni egy osztály nevét, az e-mail címünket és a gyerekek keresztnevét majd beoszthatjuk a csoportokat.

Előny, hogy névre szólóan üzenhetünk csoportoknak, ellenőrizhetjük a munkájukat, javaslatokat tehetünk és véletlenszerűen osztja be az embereket.

képforrás:https://havassy.wordpress.com/tag/teamup/

EvernoteFelhő alapú jegyzetfüzet


Wordre hasonlít és felhőben tárolja a jegyzeteket, emlékeztető beállítása is lehetséges (e-mailt is képes róla küldeni) vagy akár meg is lehet őket osztani, sőt még jegyzetfüzetnek is összefűzhetőek a bejegyzések. Havonta 5 Euró a szolgáltatás, a kipróbálás ingyenes.



 
Quizizzkvízes játék



Kvíz készítő és már elkészített kvízekben is részt lehet venni. Több nyelven is használható,de az angol a javasolt. Osztályban alkalmazható és kóddal lehet rákeresni, hasonlít a kahootra. Lehet benne mémeket csinálni a kvízek során vagy akár a gyereke is tudnak benne létrehozni. Teljesen ingyenes a program.





Stellarium - planetárium program




Számítógépes planetárium, hasonlít a Skymaphez, csak nagyobb volumenű. IOS vagy Androidra, koordináta és időpont beállításra alkalmas. Rá lehet nagyítani. Csillagkép-és tejútrendszerek ábrázolása, hullócsillagok, holdfogyatkozások és napfogyatkozások is láthatók. Jól látszódik a csillagok pulzálása is. Egyértelműen földrajz órára vagy szórakozásra ajánlanám.






Attenborough's Story of Life - A. élete és munkássága


Mobilalkalmazás Android és iOS-re BBC fejlesztésű. David Attenborough munkássága, tele van videóval wifiről kell használni. 60 évnyi munkássága ennek a természettudós pl.: földtörténet és biológia. Természettudományos tárgyakon, illetve nyelvórán tudom elképzelni hasznosságát.